Dansk kyllingebrystfilet til 49 kr. og Langelænder pølser til en flad 10'er

dato

Vi har kigget på denne uges tilbudsaviser for dagligvarebutikker i Nørre Aaby og fundet nogle supergode tilbud. Her er et udpluk af de bedste tilbud fra Netto, Rema 1000 og SuperBrugsen.

Disse tilbud gælder i en begrænset periode, så skynd dig ned i din lokale butik og gør en god handel!

Netto: Dansk kyllingebrystfilet eller -inderfilet til kun 49 kr.

Netto tilbyder 725 g dansk kyllingebrystfilet eller -inderfilet til kun 49 kr., hvilket svarer til 67,59 kr. pr. kg. Dette tilbud gælder fra lørdag den 19. september til fredag den 25. september.

Rema 1000: Langelænder pølser til en flad 10'er

Hos Rema 1000 kan du få Langelænder pølser, herunder hotdog-, wiener- eller grillpølser, til kun 10 kr. for 220 g. Dette svarer til en kg-pris på 45,45 kr. Tilbuddet gælder fra søndag den 20. september til lørdag den 26. september.

SuperBrugsen: Coop kartofler til kun 10 kr. pr. pose

SuperBrugsen har et godt tilbud på Coop kartofler, der fås i flere varianter som Rösti, French Fries eller Pommes Strips. Prisen er kun 10 kr. pr. pose, og tilbuddet gælder fra fredag den 18. september til torsdag den 24. september.

Vi tager forbehold for, at oplysningerne om tilbud kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek tilbudsavisen inden du kører til butikken.